Brazylia zmierzy się z Meksykiem na stadionie Wembley w sobotnim finale turnieju piłkarskiego igrzysk w Londynie. "Canarinhos" jeszcze nigdy nie byli mistrzami olimpijskimi.

Zdjęcie

Brazylijczyk Leandro Damiao /AFP
Brazylijczyk Leandro Damiao
/AFP
We wtorek w półfinale podopieczni trenera Mano Menezesa pokonali ekipę Korei Płd. 3-0 i wywalczyli pierwszy od 24 lat awans do olimpijskiego finału.

- Jeszcze nie mamy się z czego cieszyć, bo przyjechaliśmy do Londynu po złoto. W końcu taki jest cel Brazylii w każdej wielkiej imprezie piłkarskiej - przyznał strzelec dwóch goli Leandro Damiao, który w igrzyskach ma już w dorobku pięć trafień.

Reklama

W decydującym spotkaniu igrzysk piłkarze z Brazylii wystąpili poprzednio w 1988 roku w Seulu, kiedy w drużynie grali m.in. Romario i Bebeto.

Skończyło się wtedy na srebrnym medalu, podobnie jak w 1984 roku w Los Angeles. W 1996 roku w Atlancie Brazylia zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji, a ten wynik powtórzyła cztery lata temu w Pekinie.

W drugim półfinale Meksyk pokonał Japonię 3-1. - Jesteśmy 90 minut od historycznego sukcesu. Już nie możemy się doczekać tego meczu - przyznał obrońca Carlos Salcido.

Wyniki półfinałów olimpijskiego turnieju piłki nożnej mężczyzn

Brazylia - Korea Południowa 3-0 (1-0)

Meksyk - Japonia            3-1 (1-1)

program:

o trzecie miejsce

10 sierpnia, godz. 20.45

Japonia - Korea Płd.

finał

11 sierpnia, godz. 16.00

Brazylia - Meksyk

Artykuł pochodzi z kategorii: Londyn 2012

Zobacz również

  • Prezydent Obama podziękował amerykańskim olimpijczykom

    ​- Jesteście najlepszymi ambasadorami i reprezentantami USA - powiedział prezydent Barack Obama podczas spotkania z amerykańskimi olimpijczykami i podziękował za "niezapomniane lato" więcej