Piłkarki z Japonii pokonały Francuzki 2-1, a reprezentacja USA wygrała z Kanadą 4-3 w półfinałach olimpijskiego turnieju piłki nożnej kobiet. Szczególnie dramatyczne było spotkanie w Manchesterze, w którym Amerykanki zdobyły zwycięską bramkę w 123. minucie.

Zdjęcie

Gola strzela Christine Sinclair /AFP
Gola strzela Christine Sinclair
/AFP
Po pierwszej połowie reprezentantki USA przegrywały 0-1, a w drugiej kibice zobaczyli aż pięć bramek. Przy wyniku 3-3 w regulaminowym czasie doszło do dogrywki. Wszystkie trzy gole dla Kanady strzeliła Christine Margaret Sinclair.

Gdy wydawało się, że o zwycięstwie przesądzi seria rzutów karnych, Amerykanka Alex Morgan zdobyła czwartą bramkę dla swojego zespołu i rywalki nie miały już szans na odrobienie straty. Tym samym złote medalistki z Pekinu zapewniły sobie miejsce w finale.

Reklama

Ich przeciwniczkami będą Japonki, które po nerwowej końcówce poradziły sobie z "Trójkolorowymi". Mistrzynie świata przy stanie 2-1 musiały odpierać rozpaczliwe ataki Francuzek, ale udało im się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Finałowy pojedynek, który będzie rewanżem za ubiegłoroczny finał mistrzostw świata, zaplanowano na czwartek na godzinę 20.45 na londyńskim stadionie Wembley. Tego samego dnia w Coventry o 14.00 odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

Wyniki turnieju piłki nożnej kobiet:

półfinały

USA - Kanada     

4-3 po dogr. (0-1, 3-3)

Japonia - Francja 2-1

plan kolejnych spotkań

mecz o 3. miejsce (14.00, Coventry)

Kanada - Francja

finał (20:45, Londyn)

USA - Japonia

Artykuł pochodzi z kategorii: Londyn 2012

Więcej na temat:Londyn 2012 | Christine Sinclair

Zobacz również

  • Prezydent Obama podziękował amerykańskim olimpijczykom

    ​- Jesteście najlepszymi ambasadorami i reprezentantami USA - powiedział prezydent Barack Obama podczas spotkania z amerykańskimi olimpijczykami i podziękował za "niezapomniane lato" więcej