Nie spełni się marzenie 37-letniego Davida Beckhama o występie w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Piłkarz nie znalazł się bowiem w opublikowanej w czwartek 18-osobowej kadrze trenera Stuarta Pearce'a.

Zdjęcie

David Beckham /- /AFP
David Beckham
/- /AFP

Wcześniej zawodnik został powołany do szerokiej, liczącej 36 zawodników grupy przygotowującej się do igrzysk. Regulamin dopuszcza do udziału w turnieju olimpijskim trzech zawodników, którzy mają więcej niż 23 lata.

"Każdy wie, czym było dla mnie reprezentowanie barw Anglii na stadionach świata. Naturalnie jestem rozczarowany brakiem powołania do reprezentacji. Wierzę jednak, że koledzy spiszą się na medal. Życzę im złotego" - powiedział Beckham.

Reklama

Sportowiec, grający aktualnie w drużynie MSL Los Angeles Galaxy, zawsze marzył o olimpijskim występie w rodzinnym Londynie w turnieju Igrzysk XXX Olimpiady.

Piłkarz jest twarzą igrzysk nad Tamizą. Był aktywny w czasie starań miasta o prawo goszczenia najlepszych olimpijczyków świata, a w maju razem z księżniczką Anną, szefem komitetu organizacyjnego igrzysk (LOCOG) Sebastianem Coe, burmistrzem miasta Borisem Johnsonem oraz ministrem sportu Hughem Robertsonem przywiózł olimpijski ogień na Wyspy Brytyjskie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Londyn 2012

Więcej na temat:Londyn 2012 | David Beckham

Zobacz również

  • W Londynie wystartowało aż 57 lekkoatletów-"dopingowiczów"

    W igrzyskach w Londynie wystartowało aż 57 lekkoatletów, którzy wcześniej odbywali karę dyskwalifikacji za stosowanie dopingu, a cztery zawodniczki zdobyły złote medale - poinformował w magazynie... więcej