Paula Gorycka zastąpi kontuzjowaną Maję Włoszczowską w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim podczas igrzysk w Londynie - zdecydował prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki na wniosek Polskiego Związku Kolarskiego.

21-letnia Gorycka jest m.in. brązową medalistką mistrzostw świata 2010 i aktualną mistrzynią Polski. Od tego roku reprezentuje barwy nowego klubu - 4F e-vive Racing Team, w którym jej trenerem jest Andrzej Piątek.

Włoszczowska, jedna z największych polskich nadziei medalowych na igrzyska w Londynie, doznała w piątek podczas zgrupowania we włoskim Livigno poważnej kontuzji stawu skokowego i złamania kości śródstopia.

W wyścigu olimpijskim, który odbędzie się 11 sierpnia, Gorycka pojedzie obok Aleksandry Dawidowicz.

Występ w Londynie będzie dla młodej zawodniczki ukoronowaniem świetnego sezonu, w którym m. in. zdobyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy oraz tytuł mistrzyni Polski w kategorii elita.