Norweżki powtórzyły sukces z Pekinu i po raz drugi z rzędu triumfowały w igrzyskach olimpijskich. Wszystkie trzy tytuły, także mistrzyń świata i Europy - należą obecnie do nich.

Zdjęcie

Linn Jorum Sulland zdobyła dla Norwegii 10 bramek. /AFP
Linn Jorum Sulland zdobyła dla Norwegii 10 bramek.
/AFP
Finał z drużyną Czarnogóry, która odniosła największy sukces w historii i po raz pierwszy stanęła na podium wielkiej imprezy, był zaciętym widowiskiem. W 37. minucie Norweżki prowadziły różnicą czterech bramek (15-11), ale ambitne podopieczne trenera Dragana Adzica nie rezygnowały i po kolejnych 10 minutach był remis (19-19).
Półtorej minuty przed końcem zespół skandynawski wygrywał zaledwie 24:23 po trafieniu Bojany Popovic z rzutu karnego. W odpowiedzi Linn Jorum Sulland podwyższyła na 25:23, ale Czarnogórzanki miały kolejnego karnego. Tym razem na linii siedmiu metrów stanęła najskuteczniejsza na boisku Katarina Bulatovic (10 goli), ale górą była norweska bramkarka.
Sekundę przed ostatnim gwizdkiem sędziów załamane szczypiornistki z Bałkanów pognębiła Goril Snorroeggen, która ustaliła wynik spotkania.

Norwegia - Czarnogóra 26-23 (13-10)


Norwegia: Kari Aalvik Grimsbo, Katrine Haraldsen - Linn Jorum Sulland 10, Ida Alstad 5, Linn-Kristin Koren 3, Tonje Nostvold 2, Goril Snorroeggen 2, Heidi Loke 1, Karoline Dyhre Breivang 1, Kristine Lunde-Borgersen 1, Kari Mette Johansen 1, Amanda Kurtvoc 0, Camilla Herrem 0, Marim-Malm Frafjord 0,
Czarnogóra: Marina Vukcevic, Sonja Bajraktarovic - Katarina Bulatovic 10, Bojana Popovic 5, Marija Jovanovic 3, Jovanka Radicevic 3, Maja Savic 2, Radmila Miljanic 0, Ana Dokic 0, Ana Radovic 0, Andela Bulatovic 0, Suzana Lazovic 0, Majda Mehmedovic 0, Milena Knezevic 0.

Reklama


Artykuł pochodzi z kategorii: Londyn 2012

Zobacz również

  • Sylwia Bogacka polubiła srebrny medal olimpijski

    Sylwia Bogacka polubiła srebrny medal olimpijski zdobyty w Londynie w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów, chociaż od złotego dzieliło ją niewiele. "Dobrze się składa,... więcej