Napastnicy Luis Suarez z Liverpoolu i Edinson Cavani z Napoli znaleźli się w składzie reprezentacji Urugwaju na igrzyska w Londynie. Obaj piłkarze mieli udział w zajęciu czwartego miejsca na mistrzostwach świata przed dwoma laty w RPA.

Zdjęcie

Napastnik Urugwaju Luis Suarez (z prawej) /. /AFP
Napastnik Urugwaju Luis Suarez (z prawej)
/. /AFP
Suarez znalazł się w 18-osobowej kadrze wraz ze swoim klubowym kolegą z Liverpoolu Sebastianem Coatesem.

Według przepisów w zespołach powołanych na olimpiadę może występować tylko trzech zawodników, mających powyżej 23 lat. Oprócz 25-letnich Cavaniego i Suareza do reprezentacji Urugwaju powołany został 29-letni pomocnik Egidio Arevalo Rios z Mexico Tijuana.

Reklama

Tym samym Urugwajczycy wracają na piłkarski turniej olimpijski po zdobyciu dwóch złotych medali w 1924 i 1928 roku. Amerykę Południową będzie reprezentować również Brazylia - dwukrotny srebrny medalista olimpijski. Z kolei Argentyna, która triumfowała w dwóch poprzednich turniejach w Pekinie i Atenach, nie zdołała się zakwalifikować.

Urugwaj w grupie A będzie rywalizował z gospodarzem Wielką Brytanią, Senegalem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Śledź wydarzenia z piłki nożnej i innych dyscyplin na IO Londyn 2012 na swej komórce, bądź tablecie!

Artykuł pochodzi z kategorii: Londyn 2012

Zobacz również

  • Prezydent Obama podziękował amerykańskim olimpijczykom

    ​- Jesteście najlepszymi ambasadorami i reprezentantami USA - powiedział prezydent Barack Obama podczas spotkania z amerykańskimi olimpijczykami i podziękował za "niezapomniane lato" więcej